Logo PSP Żdżary

News

News zdjęcie id 325

SPOTKANIE Z POEZJĄ CYPRIANA KAMILA NORWIDA

18.06.2021

Rok 2021 został ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Cypriana Kamila Norwida. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Nowomiejskiej pozyskał środki z Fundacji PZU na realizację projektu: ,,KONKURS INTERPRETACJI POEZJI CYPRIANA KAMILA NORWIDA.W 200 ROCZNICĘ URODZIN”. Jedną z członkiń zespołu i jednocześnie nauczycielką naszej szkoły jest Pani Katarzyna Kucharska i to dzięki jej staraniom oraz akceptacji pomysłu przez Pana dyrektora Pawła Reka projekt mógł być realizowany w naszej szkole. W ramach tegoż projektu odbyły się 3 spotkania warsztatowe z aktorami scen polskich znanych też z licznych ról filmowych i serialowych: Stanisławem Górką, Tadeuszem Chudeckim i Aleksandrem Trąbczyńskim. Opiekę nad uczestnikami warsztatów i konkursu sprawowały panie:
Grażyna Wąsikowska, Katarzyna Kucharska, Agnieszka Kaczmarczyk – Banach i  Marzanna Olborska. Uczniowie przygotowali wcześniej pod kierunkiem Pani Grażyny Wąsikowskiej
i Agnieszki Kaczmarczyk – Banach wiersze Cypriana Kamila Norwida, które prezentowali przed aktorami. Już na pierwszym spotkaniu usłyszeliśmy pochlebne słowa za bardzo dobre wykonania. Dzieci uzyskały też wiele cennych uwag i wskazówek dotyczących recytacji, miały okazje wysłuchać ciekawostek z życia aktorów oraz piosenek w ich wykonaniu a także wykonać ćwiczenia usprawniające aparat mowy. 15.06.2021r odbył się Konkurs Interpretacji Poezji Cypriana Kamila Norwida, do którego przystąpiło 19 uczniów. Komisja w składzie:
Pan Dyrektor Paweł Rek, Katarzyna Kucharska Grażyna Wąsikowska, Marzanna Olborska – przyznała nagrody i wyróżnienia:

I miejsce  w kategorii dzieci młodszych uzyskał  Kacper Grzyb z kl. V

II miejsce zajęła Izabela Gaca z klasy IV

W kategorii klas starszych       

I miejsca zdobyli ex aequo: Aleksandra Kwapisz, Wiktoria Pardej, Jan Juchimiuk,

II miejsce uzyskali: Agata Dobrodziej, Julia Gos

III miejsce zdobyła Zuzanna Kowalczyk

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody sponsorowane przez Fundację PZU. Zwieńczeniem spotkania z poezją Norwida był koncert aktorskiego zespołu ,,Piramidy”, który wykonał muzyczne interpretacje wierszy Cypriana Kamila Norwida i Adama Mickiewicza. Wysłuchała go cała społeczność szkolna i goście. Była to prawdziwa uczta dla uszu. Ucztą dla ciała
w postaci pysznego poczęstunku dla uczestników warsztatów i gości zajęły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rudkach. Ostatnim punktem projektu będzie nagranie płyty przez aktora Piotra Cyrwusa z udziałem naszych uczniów zawierającej życiorys Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy a laureatom gratulujemy.

 

Organizatorzy

LINK DO ZDJĘĆ:

https://drive.google.com/drive/folders/1RfpcYfB0NEkYNcYziOrCpfL_paIcsZ2m?usp=sharing

Dyrektor Zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.