Logo PSP Żdżary

News

News zdjęcie id 300

DZIEŃ ZIEMI

20.04.2021

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Każdego roku do świętowania przyłącza się wiele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W porównaniu do poprzednich lat, wiele konkursów, akcji i apeli  towarzyszących Dniu Ziemi  z powodu pandemii koronawirusa musi przenieść się do świata wirtualnego.

W naszej szkole ekologia nie jest nam obca. Jak co roku odbywają się zbiórki surowców wtórnych. W tym roku dołączyły do zbiórki zużyte tusze od drukarek. Został ogłoszony konkurs plastyczny w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VIII na plakat: Ratujmy Ziemię. Wzięła w nim udział  duża grupa dzieci.  Prace są pomysłowe, estetyczne oraz edukacyjne. 

Klasa I w ramach zajęć koła ekologicznego realizuje wiele programów  ekologicznych. Były to: EkoPaka, Akademia Bezpiecznego Puchatka. Obecnie jest to XIII edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Poprzez filmy i słuchowiska edukacyjne, karty pracy i zajęcia praktyczne dzieci uczą się, jak dbać o przyrodę, jak szanować środowisko. Poznały zasadę upcyklingu aby nie wyrzucać, ale niektórym przedmiotom dać drugie życie. Ostatnio wykonały z plastikowych butelek, szklanych słoiczków i materiałów przyrodniczych marakasy, które zostały wykorzystane do zabawy z piosenką „Ekologiczne reggae”.

https://youtu.be/6p_uYEkTTlQ

Dyrektor Zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.