Logo PSP Żdżary

News

News zdjęcie id 244

OGÓLNOPOLSKA AKCJA SADZENIA DRZEW

26.10.2020

Akcja odbywa się co roku w okolicach 10 października, ma w swoich założeniach służyć ochronie drzew oraz popularyzacji ich znaczenia w biosferze. Ma także podnosić świadomość ekologiczną społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Organizatorzy chcę zainspirować dzieci, młodzieży, nauczycieli i wszystkich uczestników do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzewostanu.
 
Sadzenie drzew jest wymiernym i opłacalnym sposobem na ograniczanie emisji dwutlenku węgla, gdyż drzewa są doskonałymi pochłaniaczami CO2 z atmosfery. Łagodzą w ten sposób efekt cieplarniany pozostając istotnym elementem regulowania klimatu na Ziemi.
 
Drzewa stanowią też naturalną zaporę ograniczającą rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń powietrza, a poprzez ograniczenie erozji gleb wpływają na zmniejszanie zanieczyszczenia wód.
 
I wreszcie - drzewa są głównym elementem piękna krajobrazu a ich sąsiedztwo działa na nas kojąco.
 
22 października uczniowie klasy pierwszej mieli możliwość wziąć udział w akcji sadzenia drzew. Sadzonki otrzymali od Burmistrza MiG Nowe Miasto nad Pilicą pana Mariusza Dziuby. Wspólnie w panem dyrektorem i wychowawcą klasy I zostało wybrane stanowisko na nowe drzewka. Uczniowie z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Kopali dołki, sadzili drzewka, ubijali ziemię wokół sadzonek. Miejsce na nowe rośliny zostało wybrane nie przypadkowo. Uczniowie będą mogli z okien swojej klasy obserwować, jak rosną ich drzewka a właściwie będą mogli porównywać, jak rosną razem, jak wzrastają, rozwijają się, dojrzewają.
To była bardzo dobra lekcja przyrody.
 

Dyrektor Zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.