Logo PSP Żdżary

News

News zdjęcie id 172

Choinka 2020

04.02.2020

01.02. 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach odbyła się ulubiona przez dzieci uroczystość szkolna -  ,,choinka”.

W tym dniu do Szkoły przybyli bardzo licznie rodzice uczniów.

Cała społeczność szkolna świetnie bawiła się przy muzyce odtwarzanej za pomocą sprzętu muzycznego. W międzyczasie dzieci mogły zajadać się pysznymi ciastami przygotowanymi przez mamy, owocami i hot-dogami. Poczęstunek przygotowała Rada Rodziców.

Dzieci, uczniowie, nauczyciele i rodzice obejrzeli przedstawienia przygotowane przez wychowawców klas, pp. Annę Plichtę, Katarzynę Wróblewską-Pietruchę,  Barbarę Dziubę, Marzannę Olborską i Ewę Sochę. Występujący pięknie prezentowali się w strojach nawiązujących do wierszy lub granych postaci. Największą jednak atrakcją był sztuczny śnieg, który chociaż w namiastce zastąpił dzieciom prawdziwy śnieg. Dzieci do końca zabawy zajęte już były obsypywaniem się nim.

Uczniowie z klas starszych na Choinkę przygotowali i przedstawili montaż taneczno - muzyczny. Po raz kolejny uczniowie z klasy 7 i klasy 8 pod kierunkiem p. Ewy Socha przygotowali układy taneczne do popularnych przebojów. Powstała roztańczona grupa „Czerwono-czarnych”. Natomiast uczniowie klasy 6 pod kierunkiem p. Marzanny Olborskiej, pomiędzy tańcami wpletli wiązankę wiecznie młodych i kultowych utworów różnych wykonawców. Było kolorowo, energetycznie i przebojowo.

Po występach zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne i recytatorskie przeprowadzone w I semestrze roku szkolnego 2019/2020 i wręczone zostały nagrody. Zwycięzcom gratulujemy.

O wystrój sali gimnastycznej, nawiązujący tematycznie do uroczystości i aktualnej pory roku zadbały

pp. Barbara Dziuba, Jolanta Kucińska, Anna Plichta, Ewa Długosz i Iwona Babis. W strojenie sali zaangażowani byli również chętni uczniowie.

Wszystkim uczestnikom zabawy choinkowej czas upłynął w miłej, beztroskiej atmosferze.

Dyrektor Zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.