Logo PSP Żdżary

News

News zdjęcie id 168

Dzień Babci i Dziadka

23.01.2020

21 stycznia 2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Frekwencja  Dostojnych Gości przeszła najśmielsze oczekiwania dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły, ku ich radości.

Na wstępie pan dyrektor Paweł Rek serdecznie powitał Gości. Szczególną uwagę zwrócił na rangę Uroczystości, która połączyła trzy pokolenia. W powitaniu padło też bardzo trafne spostrzeżenia , iż w terminarzu uroczystości szkolnych każdego roku kalendarzowego, jako pierwsza wypada Uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Ta okoliczność nie jest przypadkowa, ale wynika ze znaczenia tego Święta.

Jedna z organizatorek, p. Jolanta Kucińska, w imieniu Koleżanek i własnym nadmieniła, że uroczystość ta jest jedną z najchętniej przygotowywanych ze względu na najsympatyczniejszą publiczność, która jest spontaniczna, radosna i szczera podczas występów. Jest zawsze bardzo wdzięczna organizatorom, którym to daje motywację i dodaje skrzydeł do przygotowywania następnych programów z tej okazji.

Program był bardzo bogaty, bo takie było założenie, aby zaangażować w niego jak najwięcej uczniów, którzy ucieszą swoje Babcie i Dziadków. Nie brakło więc okolicznościowych wierszy i piosenek, pięknie przygotowanego (widowiskowego i adekwatnego do sytuacji) przedstawienia oraz tańców. Wszyscy występujący, jak zawsze w naszej Szkole, swoim kunsztem wykonawczym zachwycili Dostojnych Gości.

Dodatkowym punktem programu był występ Orkiestry Dętej z Nowego Miasta nad Pilicą pod batutą p. Katarzyny  Widorowskiej.  „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”, bo po brawurowym wykonaniu bardzo żywiołowych utworów, w oczach seniorów dostrzec można było łzy wzruszenia. Orkiestra wystąpiła specjalnie dla Babć i Dziadków, ale też w celu autoprezentacji przed rodzicami i uczniami szkoły, by pozyskać ewentualnych nowych członków do orkiestry.

W przygotowanie programu i dekorację sali zaangażowane były pp: Iwona Babis, Ewa Długosz, Barbara Dziuba, Jolanta Kucińska,  Anna Plichta,  Ewa Socha,  Katarzyna Włodarczyk i Katarzyna Wróblewska-Pietrucha.

Rodzice zadbali o przygotowanie przepięknych dekoracji stołów oraz pyszne ciasta. Rzeczywiście, w organizację Dnia Babci i Dziadka, zaangażowane były trzy pokolenia. Każde pokolenie, w najwyższym stopniu, stanęło na wysokości zadania.

Organizatorzy Uroczystości serdecznie dziękują Gościom za liczne przybycie, Radzie Rodziców za czas i wysiłek włożony w przygotowanie poczęstunku, Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Białkowskiemu za użyczenie ławek oraz akordeoniście – p. Edwardowi Kocikowi za umilenie czasu podczas konsumpcji.

Dyrektor Zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.