Logo PSP Żdżary

News

News zdjęcie id 153

Odpustowe spotkanie z Biskupem

04.12.2019

W dniu 30 listopada 2019 roku Dyrektor, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach wzięli udział w Uroczystościach Odpustowych ku czci Błogosławionej Franciszki Siedliskiej. W tym roku wyjątkowo uroczystości odbyły się w Kaplicy Sióstr w Żdżarach, ze względu na trwający remont Kaplicy w Roszkowej Woli. 
Uroczystości miały bardzo podniosły charakter. Mszy Świętej Odpustowej przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski. Na początku odbyła się inscenizacja przypominająca fragmenty z życia Błogosławionej Franciszki. Następnie Ksiądz Biskup wraz z Siostrą Przełożoną powitali przybyłych gości, wśród których byli: Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą, Wójt Gminy Rzeczyca, Radni, Dyrektor Naszej Szkoły, Mieszkańcy Żdzar, Wału, Jankowic, Domaniewic, Roszkowej Woli i innych miejscowości.
Ksiądz Biskup w Homilii przypomniał życie Błogosławionej Franciszki Siedliskiej i jej wielkiego znaczenia dla Żdżar i okolic. W ciepłych słowach Ksiądz Biskup wyrażał się o Naszej Szkole, Nauczycielach, Rodzicach i Uczniach. Powiedział, że mam wielką nadzieję, że w Szkoła w Żdżarach będzie wielką ALMA MATER, która wykształci pokolenie młodych Polaków, którzy jak Matka Franciszka Siedliska będą podążać droga wiary i wielkiego umiłowania do Ojczyzny. Wielkim wydarzeniem i przeżyciem dla społeczności Naszej Szkoły był moment, kiedy Ksiądz Biskup na początku Mszy Świętej pochylił się i ucałował Sztandar Szkoły.
Po Mszy Świętej wszyscy zostaliśmy zaproszeni przez Siostry na wspólne dalsze świętowanie.

Dyrektor Zaprasza

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.