Osiągnięcia naszych uczniów
(wiecej)
PSP w Żdżarach
Zapraszamy na naszą nową Stronę WWW, Serwis powstaje wraz z Biuletynem Informacji Publicznej. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - cześć materiałów jest jeszcze w fazie przygotownia. (wiecej)
Zapraszamy do Galerii zdjęć
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną Interntową, galerią zdjęć, etc (wiecej)
Zapraszamy do zapoznania się z życiorysem naszej Patronki
Błogosławiona Franciszka Siedliska - Maria od Pana Jezusa Dobrego PasterzaNadanie imienia Błogosławionej Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach miało miejsce 16 czerwca 2002r (wiecej)

Konkursy, wycieczki szkolne i inne wydarzenia
Obchody Dnia Ziemi
W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbyły się następujące akcje:
- Konkurs Eko - test, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas V - VII.
Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego.
- Konkurs na najładniejszy zeszyt z przyrody.
- zbiórka surowców wtórnych: makulatury, baterii i aluminiowych puszek.
- sprzątanie terenu przy szkole.
Za wszystkie działania związane z Dniem Ziemi odpowiedzialne były pani I. Babis i pani K. Włodarczyk. 
Olimpiada Wiedzy Archimedes Matematyka - Plus

25.04.2018r. 18 uczniów klas IV - VII naszej Szkoły wzięło udział w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Matematyka - Plus.
Uczniowie mieli do rozwiązania 25 zadań w czasie 45 minut. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z napisanych testów. Konkurs Patriotyczny

17.04.2018r. uczniowie klas 0 - VII naszej Szkoły wzięli udział w Konkursie Patriotycznym organizowanym przez Komendę Powiatową w Grójcu.
W tym dniu odbyły się 2 rodzaje konkursów: recytatorski i muzyczny.
Celem ich było m.in. propagowanie postaw patriotycznych, zachowanie tradycji narodowych i budowanie pozytywnego wizerunku Policji.
Do konkursów dzieci przygotowane były przez panią J. Kucińską i panią G. Wąsikowską.
Opiekunki i dzieci są bardzo zadowolone z uczestnictwa w tych konkursach. 


 
 
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
28 marca 2018r. sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w powiatowych eliminacjach ogólnopolskich konkursów recytatorskich, które odbyły się w Mogielnicy:
- w Małym Konkursie Recytatorskim: Wiktoria Pardej z kl. V, Zuzanna Grochal i Dominika Staszewska z kl. VII.
- w Ogólnopolskim Konkursie "Warszawska Syrenka": Aleksandra Kramarz, Anna Studzińska i Bartosz Chrzan z kl. VI.
Wiktoria Pardej uzyskała kwalifikację do eliminacji finałowych w Radomiu, zaś Zuzanna Grochal i Aleksandra Kramarz zdobyły wyróżnienia.
Do konkursu uczniów przygotowała P. G. Wąsikowska.
Wszystkim uczniom i laureatom gratulujemy.
Konkurs Wiedzy Pożarniczej

27 marca 2018r.w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach odbyło się rozdanie nagród i dyplomów przyznanych uczniom uczestniczącym w konkursie pożarniczym. W tym celu do szkoły przybyli Pani I. Kieszek i Pani K. Morawska – przedstawicielki Urzędu Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą oraz Pan T. Klatka – przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście nad Pilicą.

W etapie szkolnym wyłoniono następujących laureatów:

I Chrzan Bartosz

II Wielgus Mateusz

III Kowalczyk Marek

W etapie gminnym i powiatowym  I miejsce zajął Chrzan Bartosz, który został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego.

Zwycięzcom gratulujemy.

 
 
 
Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 12. 03. - 14. 03. 2018 r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Dzieci w tych dniach oglądały filmy o Przykazaniach, uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez siostrę Marię i brały udział we Mszy Świętej.

 
 
 
 
Szkolny Konkurs Życzliwości
 

Dzieci uczą się tego, czego doświadczają

 

 

Idea konkursu jest inicjatywą Rodzica, przy pełnej aprobacji nauczycieli 

i wynika ze specyfiki środowiska społecznego, to jest cech społeczności szkolnej i lokalnej, w której wartości społeczne są mało przestrzegane i egzekwowane.

 

Konkurs.docx

Kwestionariusz.docx

Wycieczka do Rawy Mazowieckiej klasy II - V

21 lutego 2018 roku uczniowie PSP w Żdżarach wyjeżdżali do MDK w Rawie Mazowieckiej na występy aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Młodsze dzieci z klas II – III były na przedstawieniu „Karolcia”. Starsze dzieci z klas IV – V obejrzały spektakl pt. „Mity” Wszyscy uczniowie byli zachwyceni opowieściami pełnymi przygód, humoru i czarujących piosenek.

 
Wycieczka do Rawy Mazowieckiej klasy VI i VII

W dniu 16 lutego 2018 roku uczniowie klas VI i VII naszej szkoły wyjechali do Rawy Mazowieckiej na spektakl pt.: Książę i żebrak” pod opieką pani Grażyny Wąsikowskiej i pani Katarzyny Kucharskiej.

Przedstawienie wystawione było w Domu Kultury, który udzielił gościny Teatrowi Edukacyjnemu z Wrocławia. Sztuka zrealizowana była w bardzo nowoczesny sposób poprzez wykorzystanie najnowszych technik audiowizualnych wzbogacających scenografię i ogólny wyraz artystyczny.

Dzięki zaangażowaniu pani Grażyny Wąsikowskiej uczniowie naszej szkoły mają możliwość oglądania spektakli teatralnych w najlepszych warszawskich i łódzkich teatrach. Tym razem Pani wykorzystała ofertę teatru, który ze swoim spektaklem przyjechał do nas bardzo blisko. Dzięki Pani uczniowie mogą rozkochać się w tej dziedzinie sztuki jaką jest teatr. Trzeba również zaznaczyć, że nasza Pani od języka polskiego nie tylko rozbudza miłość do teatru i uczy wrażliwości, ale również wyposaża uczniów w konkretną wiedzę dotyczącą historii teatru.

Szkolny Konkurs Recytatorski

W dniach 16 – 19 lutego 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Piękne wiersze polskich poetów recytowały dzieci z klas I – III. Dzieci przygotowane były przez panie I. Babis, K. Wróblewską – Pietruchę oraz B. Dziubę. Uczniowie klas starszych IV – VII przygotowały wiersze oraz fragmenty prozy pod kierunkiem p. A. Blaszki i p. G. Wąsikowskiej.

Laureatami zostali:

Kategoria I – III

Kl. I. Izabela Gaca Julia Kwapisz

Kl. II Juliusz Kramarz

Kl. III Kacper Bernacki Julia Głowacka Patryk Rataj Kinga Studzińska

Kategoria IV – V

I Paulina Staszewska

II Jan Juchimiuk Michał Kramarz

III Gabriela Walczak

Kategoria VI – VII

I Zuzanna Grochal

II Anna Studzińska

III Aleksandra Kramarz

                                                                         GRATULUJEMY :)

 
 
Wycieczka do Domu Pomocy Społecznej w Nowym Mieście nad Pilicą
Z okazji Święta Babci i Dziadka 16 lutego 2018r. uczniowie kl. IV przedstawili część artystyczną, wręczyli pensjonariuszom Domu, własnoręcznie wykonane pocztówki (w ilości ponad 70 sztuk wyłonionych drogą konkursu szkolnego). Ponadto obdarowali  symbolicznymi czekoladowymi serduszkami. Poprzez pamięć o tym dniu, uprzyjemnili pobyt pensjonariuszom. Uczniowie  w ramach wolontariatu zintegrowali się ze środowiskiem osób starszych, chorych i samotnych.

Opiekunami wycieczki byli: Aleksandra Blaszka i Elżbieta Dziuba.

 
 
 
 
Spektakl - "Mikołaj spełnia sny"

14 grudnia 2017 dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III pojechały do Rawy Mazowieckiej na wspaniały spektakl. Ta piękna baśń muzyczna opowiadała o ponadczasowych wartościach takich jak: wiara w Świętego Mikołaja, dobro zawsze zwycięża zło. Bogata scenografia, kolorowe kostiumy, świąteczna muzyka, niespotykane efekty świetlne sprawiły, że spektakl pozostawił niezapomniane wrażenia. Opiekę nad dziećmi sprawowały: p. K. Wróblewska-Pietrucha, p. B. Dziuba i p. A. Plichta. Dziękujemy Panu Burmistrzowi oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych za dofinansowanie tego wyjazdu.
 
 
Podróże duże i małe
 
Od początku roku szkolnego 2017/2018 wiele razy uczniowie mieli okazję do zwiedzania całkiem bliskiej i zupełnie odległej okolicy... 
1. 19 września odbyły się zajęcia przyrodnicze i zwiedzanie Arboretum w Rogowie. Uczestnikami wycieczki byli młodsi i starsi przedszkolacy oraz klasa I. Wycieczkę zorganizowała pani J. Kucińska.
 
2. 30 września odbyły się zajęcia we młynie w Gostomii dla klas 0-3 pod hasłem "Od ziarenka do bochenka". Organizatorem wycieczki była pani B. Dziuba
 
3. 4 października odbyły się warsztaty dla przedszkoli i klas 1-3 w Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Dzieci dowiedziały się "Jak powstaje film" Organizatorem wycieczki była pani I. Babis